Met damplijn bedoel ik de lijn/grafiek op deze pagina: http://nl.wikipedia.org/wiki/Kookpunt
Ik zou bijvoorbeeld die van azijnzuur wel willen weten. Misschien is de damplijn van azijnzuur 'steiler' en kan je dus bij (bijna) vacuüm azijnzuur makkelijker uit water krijgen. Of heb ik nog steeds last van azeotroop? Op wikipedia http://nl.wikipedia.org/wiki/Azeotroop staat wel dat drukverschillen gebruikt worden voor destillatie.
Ik zou ook wel de damplijn van ammonia in water willen weten. Het lijkt namelijk wel of dat heel snel kookt onder vacuüm.
En hoe zit het met zoutzuur? Als je een 10% zoutzuur oplossing vacuüm trekt trek je dan heel veel zoutzuur eruit of valt dat tegen? Stel dat ik bijvoorbeeld koper(II)chloride maak met overmaat zoutzuur, dan zou het wel mooi zijn als ik die zoutzuur eruit kon "zuigen", misschien met een beetje verwarmen.
